Spisovatelia, ktorí žijú a tvoria v Handlovej

ANNA KITTEL GüRTLEROVÁ, Dis. art.

spisovateka1Poetka, prozaička, autorka literatúry pre deti, výtvarníčka, knižná ilustrátorka, recitátorka, učiteľka. Žije v Handlovej. Absolvovala Súkromné konzervatórium Dezidera Kardoša v Topoľčanoch (1994 – 2000). Pôsobí ako učiteľka výtvarného odboru na Základnej umeleckej škole (ZUŠ) v Handlovej. Od r. 1998 pôsobila aj ako lektorka a účinkujúca na rozličných podujatiach na  Bojnickom zámku v Slovenskom národnom múzeu – Múzeum Bojnice. Profesionálne sa venovala i muzikálovému spievaniu a výchovným koncertom. Momentálne sa venuje prevažne  besedám o knihách. Každoročne reprezentuje Trenčiansky kraj v recitácii na Vansovej Lomničke. Je viacnásobnou  víťazkou krajských kôl v recitácii na Hviezdoslavovom Kubíne, Štúrov Uhrovec (2013) v kategórii recitácie poézie.
Je členkou Spolku slovenských spisovateľov (od 2013).

LITERÁRNA TVORBA
Až dodnes. Prievidza: Ofsetka, 2002.
Chcela by som krídla. Prievidza, Ofsetka 2007, 2013.161 s.
Pierka. Prievidza: vl. nákl., 2010.
O vílach a ľuďoch. Prievidza, Donatien Press, 2014.
Vtáci v klietkach. vl. nakl. 2019.
Spomienky na budúcnosť. Prievidza, Tlačiareň Ofsetka, 2004, 2021. 100 s.
Spomienky na budúcnosť a predpovede minulosti. 2021.
Kútovské a iné poviedky
. vl. nákl., 2014, 2021. 102 s.
Pre deti a mládež:
Rozprávky, básničky do detskej izbičky
. Prievidza: Tlačiareň Ofsetka, 2004. 68 s.
Rozprávky o lese Lese. Prievidza: vl. nákl., 2015.
Moje milé. vl. nákl.2022. 219 s.
Ale, Ela! vl. nákl. 2023. 69 s.

******************

EVA SIEGELOVÁ

spisovatelka2Spisovateľka, redaktorka, publicistka. Žije v Handlovej. Ako redaktorka regionálneho týždenníka Prieboj v Prievidzi, spolupracovala aj s viacerými novinami (Nové slovo, Práca, Pravda, Roháč, Život a i.), ako aj so Slovenským rozhlasom v Banskej Bystrici, kde uverejňovala poviedky, reportáže, fejtóny, humoristické príspevky a pod. Už ako 12 ročná začala písať básne, neskôr písala fejtóny, v ktorých sa snažila vždy s humorom vyjadriť, opísať určité obdobie. Neskôr ju oslovili poviedky a povesti.
Je členkou Spolku slovenských spisovateľov.

LITERÁRNA TVORBA
O tajomnom bojnickom prízraku
. Povesti a príbehy z Bojníc. Žilina, GEORG 1997, 2011.
O záhadnom vtákovi šťastia. Povesti a príbehy o Prievidzi. Prievidza, Patria 1999.
Hľadanie rovnováhy. Prievidza, Patria 1999, 2008.
Fííha! Fejtónovým perom. Prievidza, Patria 2001.
Bisťu! Banská Bystrica, Tlačiarne BB 2005.
O spanilej Kataríne. Povesti, príbehy a historické obrázky z Handlovej a okolia. Banská Bystrica, Tlačiarne BB 2006.