Deň otvorených dverí v samospráve mesta 2024

Dátum: 11.03.2024
Autor: EWORKS.sk
Deň otvorených dverí v samospráve mesta 2024

Deň otvorených dverí v samospráve mesta Handlová

Dvere Mestskej knižnice sú otvorené denne. Návštevníci knižnicu a jej činnosť, zo svojho pohľadu, poznajú. Ale deti, ktoré vstúpili do knižnice počas DOD, boli prekvapené. Pripravili sme im retro pohľad na našu knižnicu. Premietli sme krátky film o histórii knižnice a ukázali sme našim návštevníkom rôzne archívne nosiče informácií (gramoplatne, MG a VK kazety, MG pásky a kazety, diapozitívy, diafilmy...)  a retro techniku (gramofón, magnetofón, videorekordér, kazetový magnetofón, diaprojektor, premietačku diafilmov, písací stroj...), ktoré samozrejme už dnes v knižnici nevyužívame. Počas 101-ročnej existencii sa knižnica stále snažila získavať nielen nové knihy, ale aj modernú techniku. Viete napr., že v Handlovej v roku 1958 boli len tri televízory? A jeden z nich bol v knižnici. Mnoho podobných zaujímavostí sa dozvedelo okolo 160 žiakov handlovských škôl, ktorí navštívili knižnicu počas 19. ročníka Dňa otvorených dverí v samospráve.