Malá Vansovej Lomnička 2024

Malá Vansovej Lomnička 2024

Malá Vansovej Lomnička

Malá Vansovej Lomnička

V Mestskej knižnici sa konal 11. ročník recitačnej súťaže dievčat základných škôl mesta Handlová a handlovskej doliny. Inšpiráciou k organizovaniu tohto podujatia pre malé recitátorky je to, aby sme si pripravovali budúce účastníčky krásnej súťaže v umeleckom prednese poézie a prózy žien, Vansovej Lomnička. Výkony všetkých recitátoriek sa veľmi páčili porote aj divákom. Porota mala pri hodnotení ťažkú úlohu a rozhodla takto:

I.st. ZŠ

Poézia:

1.Laura Kotmanová, ZŠ MN, báseň Narodeninový darček od Jany Barillovej

2.Michaela Dúbravková, ZŠ Školská, báseň Čiernobiela rozprávka od Kristy Bendovej.

2.Tereza Mazánová, ZŠ Školská, báseň Líška od Jany Barillovej.

3.Laura Mederová, ZŠ Ráztočno, básňou Škola v dobe kamennej od Daniela Heviera.

Próza:

1. Ariana Gáborová, ZŠ MC, Rozprávka o zakliatej Evelíne od Tomáša Janovica.
  2. Anna Rötlingová, ZŠ Ráztočno, Poviem Vám to na rovinu, hav!, od Daniely Pokornej.
  3. Zara Ihnátová, ZŠ Školská, Modré z neba od Dany Hlavatej.      st. ZŠ

II. st. ZŠ

Poézia:

1. Viktória Zedeková, ZŠ Školská, báseň Zbohatlíci od Jozefa Mokoša
  2. Lea Bošková, ZŠ Školská, báseň Teta Júlia od Miloša Janoušeka
  3. Tamara Partlová, ZŠ Mn, báseň Môj pestrofarebný svet od Martiny Kmeťovej.

Próza:

1.Olívia Vicianová, ZŠ Mn, Važecká jaskyňa od Antona Marca

2.Natália Kormuthová, ZŠ Školská, Zázrak života od Jaroslavy Blažkovej

3.Sofia Kováčová, ZŠ Školská, Láska k sebe samému od Braňa Jobusa

Víťazky dostali drobné ceny, ktoré poskytlo Mesto Handlová a Coop Jednota Handlová. Všetky účastníčky si odniesli pamätné listy za účasť v 11. ročníku Malej Vansovej Lomničky.

Víťazky zo všetkých kategórií sa predstavia svojím prednesom v rámci kultúrneho programu, na okresnom kole  súťaže žien Vansovej Lomnička, ktoré sa bude konať v Mestskej knižnici Handlová.