Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Ocenenie pre knižnicu

GALÉRIA
Dátum: 10.05.2024
Autor: Mgr. Daniela Mikulášová
Ocenenie pre knižnicu

Trenčianky župan, Jaroslav Baška, ocenil Mestskú knižnicu Handlová pri príležitosti minuloročného jubilea 100. výročia jej založenia

V Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi sa v pondelok 29.4.2024 konal slávnostný večer Kultúra 2023. Medzi ocenenými na regionálnej úrovni bola aj naša  Mestská knižnica. Trenčianky župan, Jaroslav Baška, ocenil Mestskú knižnicu Handlová pri príležitosti minuloročného jubilea 100. výročia jej založenia, za osobitný prínos k rozvoju kultúry na hornej Nitre.
Ďakujeme za toto pekné ocenenie a chceme sa podeliť aj s tými, ktorým toto ocenenie tiež patrí:
Toto ocenenie patrí obyvateľom Handlovej, čitateľom a návštevníkom handlovskej knižnice, bez ktorých by bola knižnica len tichým skladom mnohých informácií a neprečítaných príbehov.
Toto ocenenie patrí pracovníčkam knižnice, nielen súčasným, ale aj všetkým, ktoré knižnicu viedli a budovali počas sto rokov jej existencie, všetkým pracovníčkam, ktoré knihovnícku prácu nepovažujú len za povolanie, ale ju majú ako poslanie.
Ocenenie patrí aj vedeniu mesta Handlová, súčasnému ale aj všetkým minulým vedeniam, ktoré podporovali knižnicu a to často aj v ťažkých ekonomických a spoločenských obdobiach. Uvedomovali si, že knižnica je miestom vzdelávania ale aj oddychu, sprístupňuje kultúrne hodnoty a informácie a prispieva k zvyšovaniu kultúrnej úrovne a vzdelanosti.